Българката Боряна Калейн води във временното класиране в многобоя след

...

Боряна Калейн е начело във временното класиране в многобоя на Световната чалъндж купа в Клуж

Българката Боряна Калейн води във краткотрайното класиране в многобоя след изиграването на първите два потока на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Клуж, Румъния.

Калейн показа съчетанията си на обръч и топка, за които получи надлежно по 35.500 и 33.700 точки за общ общ брой от 69.200.

Другата българка в надпреварата Стиляна Николова също игра мощно и все още заема третото място в подреждането с актив от 67.900 точки (34.700 на обръч и 33.200 на топка).

Високите оценки и на Калейн, и на Николова се чака да им разрешат да се класират и за финалите на обръч и топка.

Между двете грации след осъществяванията на тези два уреда пък се подреди европейската шампионка в многобоя от Тел Авив по-рано през годината Дария Атаманов от Израел. Нейният резултат досега е 68.150 точки.

По-късно надпреварата продължава със съчетанията на състезателките от поток С, който включва гимнастичките от Съединени американски щати, Сан Марино, Канада, Полша, Франция, Италия, Испания и домакините от Румъния.