България започна с победа квалификацията за Европейското първенство по волейбол.

...

България стартира с победа битката за Евроволей 2021

България стартира с победа квалификацията за Европейското състезание по волейбол. Селекцията на Силвано Пранди победи Австрия с 3:1 (25:21, 20:25, 25:19, 25:22). Утре " лъвовете " се изправят против Израел.

България стартира мощно мача и с положителни офанзиви на Мартин Атанасов и Николай Къртев поведе със 7:3. Австрийците съумяха да стопят разликата до единствено две точки след мощен начален удар на разпределителя Александър Туш. Резултатът бе подравнен при 11:11.

Нашите продължаваха да изпитват компликации в посрещането на противниковия сервис и Австрия поведе с 16:14. България обаче съумя да си върне задатъка след два мощни начални удара на Мартин Атанасов - 18:17. Силният сервиз на Тодор Скримов и положителните му изяви помогнаха на " лъвовете " да завоюват гейма с 25:21.
 Снимка 513660
Източник:

Вторият гейм стартира равностойно до 9:9. Австрия заигра добре на обсада и поведе с 18:16, а по-късно дръпна и с 21:17. " Орлите " затвориха гейма с 25:20.

България стартира мощно третата част и поведе с 5:3, запазвайки преднината си до 12:10. Тогава грешките на сервис и от двата тима зачестиха, което докара до тъждество 13:13, запазило се до 15:15. Последваха две следващи точки за България, втората на Скримов след контраофанзива, с цел да дръпнем със 17:15, което докара до спиране за Австрия. След него флот сервисът на Георги Сеганов затормози съперниците ни и поведохме с пет точки при 23:18, а след това нямахме проблеми и спечелихме гейма с 25:19.
 Снимка 513661
Източник:

Неточности в играта на България при започване на четвъртия гейм дадоха преднина от две точки на съперника. Нашите бързо се окопитиха и изравниха при 5:5 и даже поведоха със 7:6 след технично нахлуване на Цветан Соколов. Резултатът се движеше точка за точка, когато на линията за осъществяване на начален удар застана Аспарух Аспарухов. Българският отбор приключи котнраатака, а Аспарухов осъществя ас и по този начин България поведе със 17:15. Австрия изравни и поведе с помощта на неприятно посрещане на нашите и недоразумение сред Сеганов и Аспарухов - 18:17. В последна сметка " лъвовете " взеха гейма с 25:22 и победиха противника си с 3:1.

Цветан Соколов приключи със 17 точки за българите, а Алекс Грозданов добави 15.