България записа първа победа на европейското първенство по волейбол при

...

България с първа победа на Европейското, с шанс за продължаване

България записа първа победа на европейското състезание по волейбол при дамите и резервира шансове за идната фаза на шампионата. В четвъртия си мач от група А на шампионата в Анкара българките победиха Гърция с 3:0 (25:22, 25:17, 25:17) за 74 минути игра.

Водените от селекционера Иван Петков състезателки преобладаваха и в трите гейма и без проблеми взеха чиста победа, с която резервираха шансове за класиране в идната фаза. Най-резултатна за България стана Мирослава Паскова с 13 точки, а 11 добави Нася Димитрова. За гръцкия тим се отличи Анти Василантонаки с 19 точки.

България дели четвъртото място в групата с Финландия, като в четвъртък българките ще играят точно против този противник в последния си мач от група "А " на Евро 2019 и при победа ще се класират за осминафиналите.

За втората фаза на шампионата не престават първите четири тима от група.