България загуби от Швейцария с 1:3 в двубой от световните

...

България загуби от Швейцария в дебюта на Ясен Петров

България загуби от Швейцария с 1:3 в дуел от международните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Срещата се игра на Националния стадион " Васил Левски " в столицата. Това бе и дебютен мач за Ясен Петров отпред на националния ни тим.
Гостите матираха " трикольорите " единствено в границите на 6 минути. Швейцария поведе с гол на Бреел Емболо с глава в 7-ата минута, а 180 секунди по-късно Швейцария направи резултата 2:0 с попадение на Хари Сеферович. Гостите нанесоха нов удар в 13-ата минута, когато прецизен бе Цубер. Швейцарците пропуснаха да създадат разгорам за националите цялостен през първото полувреме, когато бяха цялостни господари на терена. Кирил Десподов върна България в играта минута след почивката, само че минута по-късно се контузи и трябваше да напусне терена. До края България игра доста по-добре, само че все пак загуби първия мач от квалификациите.
 Пореден неуспех: Националите ни изгубиха от Уелс посред София Пореден неуспех: Националите ни изгубиха от Уелс посред София
Българският народен тим по футбол не предложи нищо ново. Възпитаниците на Георги Дерменджиев позволиха трета загуба в границите на н...
Източник: actualno.com