България загуби четвъртия си мач в тазгодишното издание на волейболната

...

България допусна трета загуба във VNL след 0:3 от Япония

България загуби четвъртия си мач в тазгодишното издание на волейболната Лига на нациите. „ Лъвовете “ позволиха тежко проваляне от домакините на първия шампионат - Япония в Нагоя с 0:3 гейма (22:25, 21:25, 24:26).

Японският отбор надигра волейнационалите ни на всички детайли от играта – офанзива, обсада, сервис, посрещане и отбрана. Родните състезатели позволиха голям брой грешки, които бяха осъдени от съперника.

Така след първата седмица в Лигата на нациите селекцията на Пламен Константинов е с три загуби и една победа, пристигнала против Словения с 3:0 гейма. В актива си имаме 5 точки.

Участието на нашите в конкуренцията продължава в идващия шампионат, който е в интервала 20-25 юни. Той е в Ротердам, където поредно ще се надигнем против Бразилия, Канада, Аржентина и Куба.
Източник: novsport.com