България триумфира на XIII-то европейско първенство по шотокан карате. С

...

България триумфира на eвропейското първенство по шотокан карате

България победи на XIII-то европейско състезание по шотокан карате. С общо 137 оценки, от които 46 златни, 45 сребърни и 46 бронзови медала, страната ни реализира исторически триумф и зае челната позиция по брой медали на влиятелния шампионат.

XIII-то европейското състезание по шотокан карате се организира от 27 до 30 април в комплекс " АкваЛайф Спорт " в Кранево и беше проведено от World Shotokan Federation (WSF), взаимно с Българска Национална Федерация по Карате (БНФК).

Второ място в класирането зае Грузия с общо 118 медала, а на трето се подреди Азербайджан с 67 оценки.

Тази година в конкуренцията в Кранево участваха над 410 състезатели от 17 страни, измежду които Австрия, Азербайджан, Хърватия, Италия, Румъния, Турция, Гърция, Украйна, Северна Македония и други. В рамките на надпреварата се организираха над 1000 участия.

В XIII-то европейското състезание България беше показана от близо 150 състезатели във всички възрастови групи.

В петък надпреварата стартира с най-малките участници до 14 години. През втория спортен ден играха кадети и джуниори, а мъжете, дамите и ветераните премериха сили през днешния ден.

Миналата година, в границите на XII-то европейско състезание по шотокан карате, България завоюва 109 медала в шампионата - 26 златни, 25 сребърни и 58 бронзови, с 28 по-малко от тазгодишното показване на страната ни.