...

България спечели отборната титла на Европейското първенство по художествена гимнастика в Израел

България завоюва отборната купа на Европейското състезание по художествена гимнастика в Тел Авив, Израел. Тимът в състав Боряна Калейн, Стилияна Николова и отбор дами събра 333.150 точки, оповестява Българска телеграфна агенция.

На второ място е Италия с 325.600 точки, а на трето домакините от Израел с 324.300 точки.

Така България към този момент има шест оценки досега от шампионата - два златни, два сребърни и два бронзови.

Утре ще бъдат раздадени още шест оценки на финалите на обособените уреди при дамите и при ансамблите.