България се превръща в най-слабата футболна държава на Балканите.На практика,

...
България се превръща в най-слабата футболна държава на Балканите.На практика,
Коментари Харесай

България продължава пропадането си във футболната ранглиста

България се трансформира в най-слабата футболна страна на Балканите.

На процедура, това към този момент е реалност, само че публично ще се случи при актуализирането на ранглистата на ФИФА.

При обновяването на класацията България ще е футболна мощ №91 в света. Изпреварват ни Бахрейн, Ангола, Хаити, Сирия и Косово.

Това се случва, откакто след четири изиграни мача от квалификациите за Мондиал 2026 статистиката на България демонстрира 16 позволени гола и вкаран единствено един при четири следващи загуби.

91-ото място обаче няма да е най-слабото в историята на националния отбор, тъй като през април и май 2012-а той бе на 96-о място в света.

Ако изпаднем от топ 100, това ще е за първи път във вековната история на българския футбол.

В Европа България ще е на 38-о място, а в света пред нас има страни като Оман, Ямайка, Ирак, Уганда, Габон, Кюрасао, Гвинея, Буркина Фасо, Хондурас, Ямайка и Кабо Верде.

Най-високото класиране в историята ни остава осмо място от 1995-а година.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР