България с нови надежди за медали от Световното първенство по

...

Двама българи на финала на Световното по лека атлетика

България с нови очаквания за медали от Световното състезание по лека атлетика в Лондон. Тихомир Иванов отива на край в скока на височина в неделя. Мирела Демирева също още веднъж стана мотив за горделивост - тя реализира най-хубавото си скачане за сезона и стана първият български спортист, който си обезпечи място във финалите.

За Мирела, която стана състезател №1 на България за 2016 година,това е сложен сезон с доста контузии.

„ Бяхме доста обезпокоени, тъй като целият сезон й беше доста сложен. Цял сезон неуспех след неуспех, само че тя толкоз доста вярваше и аз доста й имам вяра, тъй като и аз като темперамент съм такава – постоянно до последно се боря. Знам, че постоянно след нещо неприятно идва хубаво ”, описа пред NOVA майката на Мирела.

На олимпийските игри в Рио предходната година Демирева покори 197 сантиметра, което й донесе сребърен орден.

Мирела отива на край на скока на височина с още 11 лекоатлетки. Как ще се показа - борбата е в събота вечер.

Финалът в скока на височина за Тихомир е в неделя, когато още веднъж България се надява на медали.
Източник: dariknews.bg