България приключи участието си на европейското първенство по волейбол за

...

Волейболистките допуснаха обрат срещу Германия и отпаднаха от европейското

България завърши присъединяване си на европейското състезание по волейбол за дами в Азербайджан и Грузия. Отборът, воден от Иван Сеферинов, поведе с 2:1 гейма против Германия, само че позволи поврат и загуби плейофа за място на четвъртфиналите с 2:3 (25:14, 20:25, 25:16, 19:25, 11:15).

Мачът стартира доста равностойно и дълго време нито един от двата тима не успяваше да се откъсне с повече от три точки. Първи го направиха българките при 15:12. След това те влязоха в доста мощна серия и завоюваха 10 от идващите 12 точки, с цел да завоюват по-категоричен метод първия гейм.

Германките отговори със мощно начало на втория гейм. Благодарения на положителните изяви в офанзива на Луиза Липман те завоюваха шест от първите седем точки. Българските волейболистки понижиха изоставането си единствено на една точка при 7:8. Бундестимът обаче още веднъж поведе удобно след шест следващи точки за 15:7. Този път те бяха по-концентрирани и до края на гейма не разрешиха разликата да падне под четрири точки.

Третата част стартира с три следващи точки в интерес на Германия. Разликата се резервира до 5:2, българките бързо изравниха при 6:6. Възпитаничките на Сеферинов направиха серия от четири следващи точки - от 8:8 до 12:8. Германки понижиха разликата до две точки при втората техническа пауза. Българските волейболистки обаче завоюваха девет от идващите 11 разигравания и затвориха безапелационно гейма.

Германия влезе по-добре в четвъртия гейм и поведе с 5:3. Българките обаче бързо откриха правилния темп. Те завоюваха идващите пет точки и поведоха с 8:5 при първата техническа пауза. Последваха обаче слаби минути за България. Бундестимът завоюва шест следващи точки, с цел да поведе с 16:12 при второто спиране, след което решително поддържаше разликата и безпроблемно затвори гейма на 19.

Германките първи взеха преимущество и в тайбрека. Грешка при офанзива от зона шест на българките им даде две точки задатък при 4:2, а сполучлива обсада против Емилия Димитров усили разликата до три точки при 8:5.

България два пъти намаляваше изоставането си до една точка, само че германките бързо успяваха да си върнат задатъка и стигнаха до четири мачбола при 14:11. Те се възползваха още от първия и стигнаха до успеха.
Източник: dnevnik.bg