България прави много както по подготовката на капацитета за развитие

...
България прави много както по подготовката на капацитета за развитие
Коментари Харесай

Акад. Денков: ЕК успя да се договори за първата в света система з...

„ България прави доста както по подготовката на потенциала за развиване на тези технологии, по този начин и във връзка с опциите за тяхното приложение в интерес на бизнеса и жителите “, означи министър-председателят.

 

„ Когато има ново високотехнологично развиване, постоянно има страхове “, разясни той. Българският министър председател даде образец с появяването на първите коли и уточни, че тогава измежду хората е имало опасения, че, в случай че една кола се движи с повече от 5 км/ч., това може да докара до съществени здравословни проблеми. Като различен образец той уточни нуклеарните технологии и акцентира, че нуклеарната сила за употребява за произвеждане на електричество.

„ Обществото е намерило метод да сътвори разпоредбите, които да разрешат всички софтуерни обновления да намерят своето място и да създадат живота ни по-добър. Изкуственият разсъдък не е изключение със съответни условия към основателите, техните приложения, опцията да бъдат правени проби преди стартирането на пазара, както и доста други детайли, минимизиращи рисковете “, посочи акад. Денков.

 

България към момента е една от страните с най-ниската продуктивност на човек, който работи в стопанската система. Ето една опция не просто да наваксаме, а да отидем доста по-напред, в случай че успеем да включим в нашите бизнеспроцеси съответните технологии, свързани с изкуствен интелект. Те са доста, не са една и две. Заедно с рисковете има и големи благоприятни условия, те се разискват на експертно и публично равнище, сподели още министър-председателят.

Лидерът на Българска социалистическа партия от своя страна акцентира, че всяка четвърта компания в България към този момент употребява изкуствен интелект, само че съгласно нея това крие доста опасности, защото изкуственият разсъдък може да докара до загуба на доста работни места.

 

Голяма е опасността в образованието, тъй като доста от учениците го употребяват за своите разработки, вместо да ги вършат сами, добави Нинова. Тя даде образец за случай с безпилотна кола, основана на изкуствен интелект, която по думите ѝ е блъснала маскирани за Хелоуин хора на пешеходна пътека. „ Къде е България в този развой? През 2020 година България е приела Стратегия за развиване на изкуствения разсъдък. Какво има намерение да прави настоящето държавно управление по тези въпроси “, попита Нинова.

Акад. Денков даде разнообразни образци за развиването на технологиите в България. Разработен бе и нов Закон за поощряване на научните проучвания и нововъведения, с цел да могат научните резултатите да намират по-лесно своето приложение като нововъведения за съответните компании, увери той.
Източник: frognews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР