България постигна първа победа от 19 мача насам, както и

...

Националите по футбол с първи успех през 2020 година |

България реализира първа победа от 19 мача насам, както и първа победа за 2020-а година, откакто се наложи с 3:0 над новобранеца Гибралтар. Александър Цветков, Георги Йомов и Димитър Илиев донесоха триумфа на нашите в контролната среща, откакто се разписаха през първото полувреме.

България нямаше триумф в 18 мача, а в последните си четири мача от шампионата Лига на Нациите има три провали (две от Уелс и едно от Финландия) и едно тъждество в София против Република Ирландия.

Срещата през днешния ден мина под тотално превъзходство на България, само че през втората част нямаше кой знае какъв брой рискови удари към вратаря Кайл Голдуин.

Селекционерът на България Георги Дерменджиев не може да употребява деветима футболисти, които са част от листата му поради позитивни проби за ковид или травми. Такива са двамата капитани Георги Костадинов и Петър Занев, Тодор Неделев, Николай Михайлов, Исмаил Иса, Кирил Десподов.

Александър Цветков откри резултата още в петата минута, а гостите имаха искания за това, че вратарят им след сблъскване лежеше по време на офанзивата. В 15-ата минута Георги Йомов повиши на 2:0, а в самия завършек на полувремето Димитър Илиев с глава прониза за трети път вратата на Гибралтар, който по този начин и не сътвори нито една опция пред българската врата.

След тази контрола с Гибралтар на българския тим му предстоят мачове с Финландия и Ирландия в Лигата на нациите.
Източник: offnews.bg