България победи защитаващия титлата си Бразилия с 4:0 (15:10, 15:5,

...

Волейболните националки победиха световните шампионки от Бразилия

България победи защитаващия купата си Бразилия с 4:0 (15:10, 15:5, 16:14, 15:9) и направи значима крачка към полуфиналите на Световното състезание по волейбол за дами до 23 години в Любляна (Словения). За първи път победителките се дефинират след 4 извоювани гейма до 15 точки.

С четвъртия си следващ триумф на шампионата девойките на Антонина Зетова оглавиха класирането в група " Б " с актив от 11 точки преди последната си среща от първата фаза на шампионата против Турция.

Бразилките, които имаха единствено един изгубен гейм в първите си три мача от шампионата, към този момент заемат второто място с 9 точки, а туркините, които довечера срещат Япония, са трети с 6 точки и мач по-малко.Успехът през днешния ден, обаче, не подсигурява място измежду продължаващите битката за медалите първи два тима в групата за българките, които могат да бъдат изместени при чисти победи за Бразилия и Турция в оставащите им срещи.

Възпитаничките на Зетова завоюваха безапелационно първите два гейма, а в третия също стартираха мощно и взеха задатък от 8:3 точки, само че позволиха равнене при 11:11. С нова добра серия българките дръпнаха с 14:12, само че пропиляха първите си два геймбола, след което още веднъж взеха две следващи точки, с цел да побеждават.

Драматичният триумф в третата част даде нови сили на девойките на Зетова, които поведоха с 5:0 точки в четвъртия гейм, а в следствие усилиха преднината си до 9:2 и до края нямаха проблеми.

Най-резултатна за успеха с 11 точки беше капитанката Мария Димитрова, а 10 точки добави Мария Данчева.
Лорене Тейшейра беше най-хубава за " Селесао " с 10 точки.
Източник: btvnovinite.bg