България осъжда продължаващата военна ескалация от страна на Русия в

...
България осъжда продължаващата военна ескалация от страна на Русия в
Коментари Харесай

Външно има готовност да евакуира българите в Киев


България осъжда продължаващата военна ескалация от страна на Русия в Украйна и последните въздушни удари в Киев, предизвикали човешки жертви. Това съобщи зам.-министър на Министерство на външните работи Костадин Коджабашев по време на постоянния брифинг на ведомството.

Той разясни, че поддържаме непрестанно връзка със състава на дипломатическото ни посланичество от 6 души. Не се планува евакуация, само че се следи обстановката и има подготвеност с проекти за евакуация при изостряне на ситуацията. Изпратени са каски, бронежилетки, противогази, чака се да замине втора пратка.

Коджабашев рапортува и за съвещанието на Съвета на външните работи на Европейски Съюз на 17 октомври в Люксембруг. На нея е участвал министър Николай Милков, като са разисквани съветската експанзия в Украйна и връзките ЕС-Китай.

По време на онлайн срещата външният министър на Украйна е показал информация за войната и е утвърден транш за помощ за подкрепяне на Украйна.
 Демократична България внесе 8 законопроекта и решение за военна поддръжка на Украйна
Демократична България внесе 8 законопроекта и решение за военна поддръжка на Украйна

Това се случи няколко минути след конституирането на 48-ото Народно събрание

Милков е коментирал " хибридни офанзиви против държави-членки на Европейски Съюз и утвърдената от нас помощ - зимна екипировка за ранени украински бойци, поддръжка за наказания и предстоящ метод по отношение на Русия ".

По време на срещата е разисквано още, че са употребявани безпилотни самолети - вид камикадзе, изключително към последните офанзиви в Киев, като е систематизирано, че Европейски Съюз ще реагира съответно при доказване.

На конференцията бяха разисквани и  с претенции за нарастване на заплатите, командировки, преустановяване на практиката за понижаване на главната заплата при дълготрайно командироване и други.

" Проблемите не са нови, само че управлението на Министерство на външните работи води разговор с представители на синдиката и в границите на финансовите благоприятни условия на страната се пробва да позволи казуса " , уточни Коджабашев.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР