Над 430 хиляди души в Одеска област остават без електрозахранване
Над 430 хиляди души в Одеска област остават без електрозахранване след масирани съветски удари по енергийната инфраструктура, заяви украинското Министерство на енергетиката. По данни на ведомството обстановката в енергийната система на Украйна остава комплицирана, само че е под надзор, осведоми Би Би Си.
" Русия всекидневно нанася удари по обекти за произвеждане, транспорт и систематизиране на електрическа енергия, най-много в приграничните и прифронтовите райони ", се споделя в формалното изказване на министерството.
Мащабната офанзива против енергийния бранш в Одеска област е почнала в петък вечерта и на процедура е траяла без спиране до неделя . Украинските управляващи работят по възобновяване на електроснабдяването, само че предизвестяват, че поради вредите процесът може да отнеме време.
ISW: Украйна продължава ударите по съветски рафинерии
Русия отхвърля мирните проекти
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




