България може да се гордее с първия в историята си

...
България може да се гордее с първия в историята си
Коментари Харесай

България с исторически първи финалист на Европейско по снукър

България може да се гордее с първия в историята си финалист на Европейско състезание по снукър.

Максим Костов продължи съвършения си поход в Малта и се класира без изгубен фрейм на Европейското за юноши под 16 години след 3:0 над англичанина Ошей Скот.

Трениращият в Национална снукър академия Максим ще се изправи против връстника си от Шотландия Джак Боруик във финала в сряда от 19 часа наше време. Боруик има най-голям спортен брейк от 114, само че в шампионата досега с Костов имат идентична топ серия от 40.

Максим завоюва поредно против Джо Шанън от Ирландия с 2:0 и Адян Икбал от Шотландия с 2:0 в групите. На осминафиналите той отстрани латвиеца Марекс Кипстс с 3:0, а на четвъртфиналите се саморазправи със същия резултат с украинеца Артьом Суржиков.

Досега най-големият триумф на интернационално равнище на българския снукър беше при девойките - бронзовият орден на Николета Николова от Световното състезание в Румъния през 2015 година.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР