България и Иран играят при 0:1 в контролен мач. Двубоят

...

НА ЖИВО: България - Иран 0:1, грешка на Груев доведе до гол за персите

България и Иран играят при 0:1 в надзорен мач. Двубоят на стадион „ Христо Ботев “ в Пловдив ще проследим онлайн в Gong.bg. В 13-ата минута Мохамад Мохеби откри резултата.

България започва добре срещата и още в началните секунди на срещата Кирил Десподов получи извеждащ пас от дълбочина, само че Алиреза Байранванд внимаваше и излезе да пресече подаването. В 5-ата минута Мохамад Мохеби получи отдясно, оправи се с Виктор Попов и навлезе във вътрешността, с цел да насочи удар, който мина около вратата на Димитър Митов. Малко по-късно Димо Кръстев препъна Мехди Тареми пред наказателното поле на " лъвовете ", като по този метод попречи на нападателя на Порто да излезе самичък против вратаря. Ехсан Хайсафи извърши директния свободен удар, само че не затрудни Митов.

В 10-ата минута Саеид Езотолахи насочи удар с глава след центриране от корнер, само че топката мина около вратата. Минута по-късно Димо Кръстев насочи удар с глава центриране на Кирил Десподов, само че не откри задачата.

Иран поведе в 13-ата минута след груба неточност на Илия Груев. Новото попълнение на Лийдс не съумя да върне топката към излезлия напред Митов. От това се възползва Саман Годос, който откри Мохамад Мохеби на празна врата, а последният не сбърка за 0:1.

В 25-ата минута вратарят на Иран Байранванд получи травма и беше сменен от Паям Ниазманд. Пет минути по-късно Десподов шутира от директен свободен удар, само че не затрудни стража на персите. Възпитаниците на Младен Кръстаич постановиха напън в идващите минути. Добра офанзива приключи с пас с пета на Андриан Краев към Лукас Петков в наказателното поле. Офанзивният футболист опита удар сред двама футболисти на Иран, само че след рикошет топката мина около вратата.

В 39-ата минута отбраната на България позволи нова груба неточност. Годос навлезе в наказателното поле отдясно и опита паралелен пас към Мохеби, само че Виктор Попов съумя да изревари иранеца и да предотврати сигурен гол.

България - Иран 0:1

0:1 Мохамад Мохеби (13)

България: 12. Димитър Митов, 3. Димо Кръстев, 21. Алекс Петков, 4. Илия Груев, 20. Виктор Попов, 17. Иван Йорданов, 8. Андриан Краев, 18. Ивайло Чочев, 24. Лукас Петков, 11. Кирил Десподов, 16. Преслав Боруков

Резерви: 1. Даниел Наумов, 23. Иван Дюлгеров, 2. Иван Турицов, 5. Кристиан Димитров, 6. Валентин Антов, 7. Доминик Янков, 9. Спас Делев, 10. Георги Русев, 13. Йоан Стоянов, 14. Патрик-Габриел Галчев, 15. Симеон Петров, 22. Илиан Илиев

Селекционер: Младен Кръстаич

Иран: 1. Алиреза Байранванд, 6. Саеид Езотолахи, 14. Саман Годос, 3. Ехсан Хайсафи, 4. Шоджа Кализадех, 7. Алиреза Джаханбакш, 20. Мохамад Мохеби, 21. Ахмад Нооролахи, 8. Мортеза Поуралиганджи, 23. Рамим Разеян, 9. Мехди Тареми

Селекционер: Амир Галеноеи

Съдия: Лазар Лукич, Сърбия