Златото се отправя към най-добрата седмица от 2020 г. насам, докато кризата в Гренландия разтърсва долара
Златото е на път за най-хубавата си седмица от близо шест години, а доларът е най-лошата от юни, откакто рецесията в Гренландия накара вложителите да търсят безвредни други възможности на американската валута на фона на възобновените опасения по отношение на безредното водене на политиката на Белия дом.
Благородният метал доближи рекорден връх от съвсем 5000 $ за тройунция в петък, до момента в който среброто се движеше на исторически връх малко под 100 $ за унция.
„ Светът се хеджира против продължаващата неустановеност “, сподели анализаторът Рона О’Конъл от StoneX. „ В трескавите времена златото резервира ролята си на актив от последна инстанция. “
Заплахата на американския президент Доналд Тръмп да удари европейските съдружници с мита, в случай че се опълчват на настояванията му за надзор над Гренландия, провокира внезапно ликвидация на Уолстрийт тази седмица, преди неочакваното му превръщане в сряда да изпрати акциите да се възстановят.
Но щатският $ се бори да навакса изгубеното, като и...
Прочетете целия текст »




