Българинът Венелин Георгиев се класира за полуфиналите на 200 метра

...

Венелин Георгиев се класира за полуфиналите на 200 м на ЕП до 20 год.

Българинът Венелин Георгиев се класира за полуфиналите на 200 метра на Европейското състезание по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция). Георгиев приключи на пето място в трета серия с 21.84 секунди при срещуположен вятър от 0.5 м/сек., само че продължава напред с третото от четирите най-хубави " щастливи губещи " времена в петте серии. Другият български представител в дисциплината Веселин Живков финишира на последното седмо място в първата серия с 22.09 секунди и отпадна, като се подреди на 29-о място в крайното класиране от 34 стартирали. Полуфиналите са на следващия ден в 12.10 часа, а най-силен резултат в квалификациите даде германецът Елиас Гьор с 21.07 секунди. Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg