Българинът Даниел Христов спечели златото в стрийтфитнеса в последния ден

...

Даниел Христов със злато във стрийтфитнеса, България и Португалия триумфираха в баскетбола

Българинът Даниел Христов завоюва златото в стрийтфитнеса в последния ден от надпреварите по улични спортове "София ърбан зона спорт 2019 ". Турнирът бе открит легендата на българския спорт Йордан Йовчев и от Анатоли Илиев - учредителен секретар на Фондация "София - европейска столица на спорта ", която дружно със Столична община е уредник на Ърбан зоната.
 Световната купа по стрийт фитнес с присъединяване на Йордан Йовчев @@@
Христов, международен първенец в леката категория и вицешампион в безспорната дивизия за тази година, завоюва с 85 точки, следван със 79 точки от спечелилия за Европейската купа Кир Кара (Украйна) и от международния отличник от Москва 2018 Сан Гоан (Франция) с 54 точки. Първите двама си осигуриха правото да вземат участие във финала за Световната купа през декември в Хонконг.
Стрийт фитнесът набира все по-голяма известност по целия свят и чака в близко бъдеще влизане в олимпийската стратегия. Отборите на Португалия при младежите и на България при девойките победиха в четиридневния шампионат по баскетбол. Португалците надиграха във финала отбора на Истанбул с 15:6, а в решителния за купата мач при девойките съставът на Шампион 2006 победи със 7:5 испанките от Мойет.
Спиращи дъха осъществявания предложиха участниците в градския паркур. Състезанието бе годно за Световната купа и в София дойдоха част от най-хубавите. Французите Йоан Тоноа и Валентин Дюбо и Диметрис Кирсанидис DK от Гърция демонстрираха най-хубавото от дисциплините скорост и жанр. Световните парткур-експерти бяха щастливи от наличието на техния кумир Йордан Йовчев.
Легендарният гимнастик наблюдава конкуренцията и връчи оценките на призьорите. В първата в историята "Ърбан зона спорт " в София през последната седмица своите умения демонстрираха над 300 представители на 12 страни в шампионати, тествания и демонстрации в 12 спорта. Това е два пъти повече като тествания и състезатели от приключилите предишния уикенд в Будапеща първи World Urban Games.
Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg