Българинът Борислав Цонев се отчете с попадение в първия си

...

Боби Цонев стартира с гол сезона в Китай

Българинът Борислав Цонев се регистрира с попадение в първия си мач за сегашния сезон в китайската Суперлига. Бившият футболист на Левски изигра цялостни 90 минути при провалянето на Далиан Про като посетител от Чангчун Ятай с 2:3 в дуел от втория кръг в китайското състезание.

Сержиньо даде задатък на Чангчун още в 6-ата минута, а изравнителното попадение на Борислав Цонев пристигна в 72-рата минута. Домакините още веднъж поведоха седем минути по-късно посредством Лиао Ченгджиан. В четвъртата минута на добавеното време Далиан още веднъж изравни посредством Стрели Мамба, само че Ченгджиан вкара две минути по-късно, с което донесе и крайния триумф на Чангчун Ятай.

Борислав Цонев остана отвън групата на Далиан Про при първия дуел на отбора против новака Нантонг Жиюн. През предходната акция 27-годишният българин вкара 6 попадения в 19 участия за Далиан Про.
Източник: novsport.com