Българинът Александър Везенков вкара три точки и овладя четири борби

...

Везенков с три точки и четири борби при победата на Сакраменто Кингс над Оклахома Сити Тъндър

Българинът Александър Везенков вкара три точки и овладя четири битки за тъкмо 10 минути на терена при успеха на " Сакраменто Кингс " със 128:123 над гостуващия " Оклахома Сити Тъндър " в мач от следващия кръг на постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Везенков означи единствения си панер в мача със пукотевица от тройката при започване на последната четвърт. С него " Сакраменто " поведе със 105:92, което накара старши треньора на " Оклахома Сити " Майк Дайгно да вземе таймаут.

Въпреки дребното си минути на терена, Везенков бе един от най-полезните играчи за " кралете ", като с него в игра те бяха +7 точки - индикатор, по който той изостана от единствено трима свои съотборници - Трей Лайл (+22), Малик Монк (+12) и Кион Елис (+9).

" Сакраменто " бе напред в резултата през съвсем целия мач. В средата на последната четвърт разликата доближи до 14 точки в интерес на домакините, само че серия от 13:2 разреши на " Оклахома Сити " да се приближи единствено на две точки от противника си при 119:117.

Гостите имаха опция даже да изравнят, само че в последните три минути " Сакраменто " сподели отлична игра в отбрана и съумя да отбрани задатъка си.

Най-резултатен за спечелилите бе Де`Аарън Фокс с 41 точки. Малик Монк и Домантас Сабонис прибавиха по 18 точки, като литовския център овладя и 16 битки. С рекордните в кариерата си 17 точки приключи Кион Елис.

За " Оклахома Сити " Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-полезен с 43 точки. Австралиецът Джош Гиди означи 18 точки, а със 17 приключи Люгуенц Дорт.

В класирането в Западната конференция " Сакраменто " е на пето място с 14 победи и 9 загуби. " Оклахома Сити " е на трета позиция с 15 триумфа и 8 провали.
Източник: dnesplus.bg