Българинът Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс постигнаха страхотна победа

...

Страхотен Везенков с нов силен мач при драматична победа срещу ЛеБрон Джеймс

Българинът Александър Везенков и неговият Сакраменто Кингс реализираха страхотна победа срещ Лос Анджелис Лейкърс със 132:127 след продължение и записаха първа домакинска победа от началото на сезона в НБА.
Прочетете още
Това беше втора победа за отбора в третия мач от началото на сезона.

Сакраменто завоюва първата част с 41:28, а във втората част Лейкърс се наложи с 27:25.

Лейкърс завоюва с 28:21 в третата част, а в последната гостите завоюваха с 32:28 и се стигна до продължения.

В тях Сакраменто завоюва със 17:12 и по този начин реализира втора победа от началото на сезона.

Българинът изигра най-силния си мач досега в Лигата на извънземните, като означи 11 точки, овладя 4 битки и направи 1 асистеция за 18 минути на паркета. Везенков беше прецизен в основни моменти от дуела и има сериозен принос за триумфа на " кралете " в калифорнийското дерби.

Следващият мач на Сакраменто е на 2 ноември като посетител на Голдън Стейт. Двата тима към този момент се срещнаха преди няколко дни, както и на два пъти в предсезонната подготовка, като всички дуели бяха спечелни от " воините ".
Източник: trafficnews.bg