Българи в РС Македония се събраха, за да отдадат почит

...
Българи в РС Македония се събраха, за да отдадат почит
Коментари Харесай

Българи в РС Македония отдадоха почит пред гроба на полк. Каварналиев

Българи в районен съд Македония се събраха, с цел да отдадат респект пред паметта и делото на полковник Константин Каварналиев край Дойран.

„ Той е знак на българщината, български офицер с европейски морал – и като обучение, и като държание “, съобщи в обръщението си към събралото се голям брой посланикът на България в районен съд Македония Ангел Ангелов, заяви сътрудник на БГНЕС.

В речта си дипломат Ангелов се спря на повдига на бележития офицер и на напъните на българската страна да запази за поколенията паметта за неговия хладнокръвен дух и всеотдайност.

„ Оттогава (от 2019 година – бел. ред.) всяка година на тази дата ние още веднъж сме тук и отдаваме респект на българския воин, трансформирал се в дирек в пантеона на българската военна популярност. “

В поклонението през паметника на полк. Каварналиев участваха военни, дипломати от посолството на България в Скопие и от генералното консулство в Битоля, българи от районен съд Македония, общественици. Отслужена бе и панихида от представител на Струмишката епархия на МПЦ. /БГНЕС
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР