Айнтрахт Франкфурт сътвори истинска сензация и елиминира основния фаворит за

...

Айнтрахт Франкфурт хвърли бомбата и елиминира Барса насред “Ноу Камп“

Айнтрахт Франкфурт сътвори същинска сензация и отстрани главния любимец за трофея в Лига Европа Барселона с 2:3 в Испания.

Филип Костич откри още в 4-та минута, а в 36-та минута Рафаел Борре удвои. В 67-та минута Филип Костич напълно умъртви интригата с трети гол. В добавеното време Барса вкара два гола посредством Бускетс и Депай от дузпа за крайното 2:3, а Дика от Айнтрахт беше изпъден.

В първата среща в Германия нямаше победител - 1:1 и по този начин с общ резултат 4:3 немците не престават напред.

Уест Хям също продължава към полуфиналите, откакто победи Лион във Франция с 3:0, а головете вкараха Доусън, Райс и Боуен.

Именно Уест Хям и Айнтрахт Франкфурт ще играят един против различен в полуфиналите.

В другия полуфинал ще играят Република България Лайпциг и спечелилия от дуела сред Рейнджърс и Брага, които играят сега продължения.

В Лигата на конференциите към полуфиналите се класираха Лестър, Рома, Марсилия и Фейенорд.

Лестър ще играе с Рома, а другият полуфинал е Марсилия - Фейенорд.