Ая Митева и отборът по издръжливост бяха избрани за номер

...

Ая Митева и отборът по издръжливост са №1 в конния спорт

Ая Митева и тимът по устойчивост бяха определени за номер 1 в класациите на Българска федерация по конен спорт за 2019 година. Близо 30 клуба по конен спорт гласоподаваха в анкета за установяване на най-хубавите ездачи за 2019 година
 Министър Кралев награди Антоанета Стефанова за двата медала от Европейското състезание по шахмат

Благодарение на положителното си показване в Монте Карло нашите състезателки покачиха своя ЕЛО-рейтинг

14-годишната Ая Митева, която завоюва исторически орден за България на европейското състезание по прескачане на трудности за деца в Холандия, бе определена за номер 1 в самостоятелната ранглиста. На второ място бе класиран Ангел Няголов, спечелил няколко влиятелни призови места през годината, а на трето Милко Кочев - балкански първенец в категорията юноши.

Тимът ни по устойчивост завоюва отборната ранглиста. Той се класира на четвърто място на Европейското състезание в Англия, а по-късно и завоюва балканската купа. Второто място е за тимът - деца, който победи в Купата на нациите в Божурище. Трети е мъжкият ни отбор, който завоюва сребърните медали на Световната купа в Божурище.