Australian Open, осминафиналИлиян Радулов – Оливер Оякаар 7-5, 6-3Адрияно Дженев

...

Радулов е четвъртфиналист на Australian Open, Дженев и Денчева отпаднаха

Australian Open, осминафинал

Илиян Радулов – Оливер Оякаар 7-5, 6-3

Адрияно Дженев – Александър Блокс 2-6, 2-6

Росица Денчева – Мира Андреева 5-7, 5-7

Илиян Радулов изигра нов мощен мач на юношеския шампионат на Australian Open и доближи до четвъртфиналите след чиста победа над естонеца Оливе Оякаар. Вторият подложен контролираше играта през целия двубойи не разреши сервисът му да бъде продънен, стигайки до триумфа за 70 минути.

Следващият конкурент на Радулов ще бъде американецът Лърнър Тиен, който е на 770-а позиция в международната класация.

Радулов съумя да избави два следващи брейкпойнта при 4-4, само че след това българинът пропусна късмет да завърши сета. Това обаче не разколеба втория подложен, който си върна водачеството при 6-5. Впоследствие Радулов пропусна още два сетбола, само че продължи да слага съперника си напрегнат и в последна сметка осъществя решителен пробив за 7-5.

Българският тенисист пропусна опция за ранен брейк във втория сет, само че малко по-късно съумя още веднъж да пробие сервиса на Оякаар и да натрупа удобен задатък от 4-1. До края на мача никой от съперниците на стигна до нов брейкпойнт и по този метод Радулов победи със 7-5, 6-3.

За страдание не толкоз добре мина денят за Адрияно Дженев и Росица Денчева, които завършиха присъединяване си в Мелбърн. Дженев загуби от третия в схемата Александър Блокс (№1306 в ранглистата) а Денчева претърпя проваляне от седмата сложена Мира Андреева.
Източник: tenniskafe.com