Атлетико (Мадрид) заслужено спечели първия четвъртфинал в Шампионската лига срещу

...

Борусия не превзе крепостта на Атлетико, но запази надеждата жива

Атлетико (Мадрид) справедливо завоюва първия четвъртфинал в Шампионската лига против Борусия (Дортмунд) - 2:0. Испанците изцяло оправдаха ролята си на любимец и продължиха фантастичната си серия с Диего Симеоне отпред в елиминационни мачове от най-силния шампионат в Европа.

С Чоло отпред столичани нямат проваляне като домакини в дуели на директна елиминация в Шампионската лига. Днешната победа против " жълто-черните " бе седемнадесети подобен мач, като салдото наподобява по този начин - 11 победи и 6 равенства, в това число и 12 чисти мрежи.

Впечатляващата поредност стартира на " Висенте Калдерон ", а по-късно бе пренесена на сегашния стадион на " лос колчонерос " - " Сивитас Метрополитано ".

Световният първенец с Аржентина Родриго де Пол вкара мълниеносен първи гол - след единствено 3:58 минути футбол, а по този начин домакините поведоха с 1:0. Това е най-бързото попадение за Атлетико в Шампионската лига от февруари 2020-а насам, когато Саул Нигес вкара 3:46 минути след началото.

Испанският отбор играеше с повече убеденост и контролираше темпото, като справедливо стигна и до втори гол, който бе дело на Самуел Лино.

Бразилецът бе изведен с меко допиране от Антоан Гризман и нямаше проблем мигновено да стреля с десния крайник за 2:0 в 32-ата минута. По-рано през полувремето точно кариоката си заслужи овации със задна ножица, която обаче не бе задоволително мощна.

През вторите 45 минути още веднъж Атлетико бе тимът, който атакуваше повече, само че по този начин и не стигаше до трети гол, с който да успокои напълно нещата.

И по неписаните футболни закони се случи тъкмо това, което домакините не желаеха, а точно - Борусия да вкара гол и да понижи резултата.

Това стана факт в 82-ата минута, когато Себастиен Алер с допустимо минимум докосвания обработи топката, изскачайки зад отбраната в бяло и алено, с цел да осъществя за 2:1 с добре ориентиран изстрел. Германците потеглиха напред и нацелиха и греда в 87-ата минута след изстрел на Юлиан Брант.

" Жълто-черните " нацелиха и още една греда - в 96-ата минута още веднъж посредством Брант, а по-късно съдията свири край, като ни следва обещаващ реванш.
Източник: dnesplus.bg