Атлетико Мадрид спечели гостуването си на Гранада в 23-ия кръг

...

Атлетико Мадрид продължава марша си към титлата в Ла Лига

Атлетико Мадрид завоюва гостуването си на Гранада в 23-ия кръг на Ла Лига. Столичани се постановиха с 2:1, като противникът им даде сериозен отпор, който обаче не се оказа задоволителен най-малко за равенството в мача.

Победната серия на " дюшекчиите " беше прекратена от Селта в предпоследната минута в понеделник, а два дни по-късно Реал Мадрид редуцира разликата до първото място единствено на 5 точки.

Днес обаче обстановката се възстановява за Симеоне и компания, които още веднъж повеждат решително на лидерската позиция в класирането.

След нулева първа част, Маркос Йоренте даде преимущество за Атлетико в 63-ата минута.

Ерера върна бързо попадението, като се разписа единствено 180 секунди откакто съставът му се оказа в ролята на изоставащ в резултата.

Анхел Кореа вкара за крайното 1:2 малко преди финала на конфликта, като бе прецизен в 75-ата минута.

През предишния сезон мачът сред двата тима на този стадион приключи наедно, само че този път Атлетико взе своето.
Източник: fakti.bg