Атлетико Мадрид се класира за полуфиналите в турнира за Купата

...

Атлетико Мадрид стигна до пестелива победа над Севиля и е на полуфинал за Купата на Краля

Атлетико Мадрид се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на Краля, откакто победи Севиля с минималното 1:0 в среща, играна на стадион " Метрополитано "

Единственото попадение в срещата бе дело на Мемфис Депай, който се появи като запаса в 66-ата минута на мястото на Алваро Мората. С асистенция се регистрира Анхел Кореа. Той също влезе като запаса в 66-ата минута.

Успехът на " дюшекчиите " можеше да бъде по-изразителен, само че към средата на първото полувреме Антоан Гризман пропусна да се разпише от дузпа.

Така на полуфиналите Атлетико се причисли към компанията на Атлетик Билбао, Реал Сосиедад и Майорка.