Атлетико Мадрид победи с 3:1 у дома Майорка в двубой

...

Атлетико обърна Майорка и вече диша във врата на Реал

Атлетико Мадрид победи с 3:1 вкъщи Майорка в дуел от 31-ия кръг от Примера дивисион.

Гостите поведоха в резултата след 20 минути игра посредством Матия Настасич, само че Родриго де Пол изравни в спомагателното време на първата част след асистенция на Антоан Гризман.

Столичани осъществиха две попадения след почивката, които взеха решение крайния победител от мача. Алваро Мората направи 2:1 единствено две минути след подновяне на играта, а Яник Ферейра-Караско оформи крайния резултат в 77-ата минута.

Атлетико Мадрид е на трето място в класирането в шампионата на Испания с 63 точки и изостава на 2 след Реал Мадрид. Майорка е на десета позиция в Ла Лига.

В друга среща от кръга Хетафе загуби с 1:2 вкъщи против Алмерия, а двата тима не престават да бъдат застрашени от изпадане от елита.

По-късно довечера водачът в класирането Барселона гостува на Райо Валекано.