Атлетико (Мадрид победи) с 2:0 Валенсия на Сивитас Метрополитано в

...

Атлетико отказа Валенсия с по един гол във всяко полувреме

Атлетико (Мадрид победи) с 2:0 Валенсия на " Сивитас Метрополитано " в дуел от 22-ри кръг на Ла Лига.

" Дюшекчиите " си осигуриха успеха с попадения през двете полувремена. Самуел Лино вкара първия в добавеното време на първата част, а Мемфис Депай бе прецизен през втората.

Момчетата на Диего Симеоне заемат третата позиция в Ла Лига с 44 точки, а Валенсия е осми с 32.

В 45+4 " на първата част Антоан Гризман пусна страховит дълъг пас към Самуел Лино, който бразилецът трансформира в гол.

Атлети удвои преднината си в 57-ата минута. Защитата на Валенсия не почисти добре топката, която стигна до Коке, който прати дълъг пас към Науел Молина, а международният първенец я качи на главата на Мемфис Депай, който се разписа за 2:0.

В 71-ата минута реферът Бенгоечеа свири дузпа за Атлетико Мадрид, само че откакто преразгледа още веднъж обстановката анулира решението си.
 Севиля - Осасуна 1:1 в мач от Ла Лига