Атлетико Мадрид победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от

...

Атлетико Мадрид спечели домакинството си на Борусия Дортмунд от 1/4-финалите в ШЛ

Атлетико Мадрид победи Борусия Дортмунд с 2:1 в мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. Родриго Де Пол и Самуел Лино се разписаха за спечелилите.

" Дюшекчиите " откриха резултата на стадион " Метрополитано " в Мадрид, още преди да са минали 4 минути игра. Родриго Де Пол открадна топката след висока преса на домакините и я изпрати в противниковата врата за 1:0.

Възпитаниците на Диего Симеоне се възползваха от нова неуверена интервенция в противниковата отбрана и удвоиха преднината си в 32-ата минута. Самуел Лино се разписа с удар по земя в далечния ъгъл.

След почивката Себастиан Алер се появи в игра и понижи пасива на гостите. Нападателят стреля от придвижване от вътрешността на наказателното поле.

В заключителните минути от дуела Джейми Биное-Битънс и Юлиан Бранд бяха покрай изравнителен гол, само че стреляха в гредите.

Реваншът на стадион " Сигнал Идуна Парк " в Дортмунд е на 16 април, вторник, от 22:00 часа.