Атлетико (Мадрид) и Манчестър Юнайтед направиха 1:1 в първи осминафинал

...

Юнайтед щастливо стигна до равенство в Мадрид

" Атлетико " (Мадрид) и " Манчестър Юнайтед " направиха 1:1 в първи осминафинал на Шампионската лига. Така всичко ще бъде решено на британска земя през март, като остарялото предписание за голове на непознат терен към този момент на важи - при всички положения би трябвало да има победител на " Олд Трафорд ".

Жоао Феликс откри резултата още в 7-ата минута с глава. Домакините имаха предимство, те не позволяваха на своя противник да разгърне игра. Удариха две греди (втората при 1:1 в самия завършек на срещата, дело на Антоан Гризман).

В 80-ата минута 19-годишният Антъни Еланга изравни с първото си допиране на топката, влизайки като промяна. Това бе и първият удар във вратата на " Юнайтед ". В заключителните минути и двата тима опитваха да завоюват.

В другия осминафинал нощес " Бенфика " и " Аякс " приключиха 2:2. Капитанът на нидерландския отбор Душан Тадич откри в 17-ата, а в 26-ата Себастиан Алер изравни.

Само три минути по-късно той вкара топката и в " вярната " врата - 2:1. До края на първото полувреме " Аякс " не съумя да осъществя за трети път, а имаше благоприятни условия. В 72-ата Роман Яремчук изравни.

Така завършиха всичките първи осминафинали. Реваншите са през март.
Източник: clubz.bg