Атлетико (Мадрид), Барселона, Борусия (Дортмунд) и Лацио си осигуриха участие

...

Спорна дузпа в добавеното време спаси ПСЖ срещу Нюкасъл

" Атлетико " (Мадрид), " Барселона ", " Борусия " (Дортмунд) и " Лацио " си осигуриха присъединяване на осминафиналите в Шампионската лига кръг преди края на груповата фаза.

Най-интересно продължава да бъде в група F, където попадат четири мощни тима и относително равностойни. " Борусия " изнесе същински открит урок на " Милан " - 3:1 на " Сан Сиро ", и с 10 т. зае първото място, като си обезпечи и класиране напред.

Оливие Жиру пропусна дузпа за " росонерите " още в шестата минута, а единствено четири по-късно Марко Ройс откри резултата в интерес на немския тим след углавен удар, отсъден за нарушаване в наказателното поле на Давиде Калабрия. Той асистира на Самуел Чуквуезе за изравнителния гол в 37-ата минута.

В 59-ата Джейми Биноу-Гитънс беше изведен от Марсел Забицер и с прецизен удар още веднъж изведе гостите напред. Само 12 минути по-късно Карим Адейеми осъществя третия гол във вратата на " Милан " след подаване на Марко Ройс.

В другия мач от групата " Нюкасъл " изпусна да огорчи " Пари Сен Жермен " във френската столица - 1:1. Английският отбор откри в 24-ата минута посредством Александър Исак и водеше до самия край. В добавеното време съдията даде доста противоречива дузпа за игра с ръка за игра с ръка на Валентино Ливраменто. И Килиан Мбапе донесе точка на парижани.

Така " Пари Сен Жермен "  събра 7 точки на второ място, до момента в който " Нюкасъл " е трети с 5, колкото има и " Милан ". Което значи, че всеки един от трите отбора може да продължи в този шампионат, в Лига Европа (като трети) или да отпадне. Последното не важи за ПСЖ, който с точката нощес избегна тази орис.

В последния кръг " Борусия " приема френския отличник, а " Нюкасъл " е хазаин на " Милан ".

" Атлетико " (Мадрид) победи с 3:1 като посетител " Фейенорд " от гр.  " Е ". С 11 т. " червено-белите " имат 11 точки преди всичко, а след този резултат " Лацио " също си обезпечи присъединяване в директните елиминации, втори е с 10 пункта след 2:0 пред лична аудитория против " Селтик " по-рано.

" Фейенорд " ще играе в Лига Европа, а отборът от Глазгоу отпада.

В група Н  " Барселона " си обезпечи място на осминафиналите за първи път в последните три сезона след победа с 2:1 против " Порто ". Каталунците събраха 12 точки преди всичко след съдбоносен поврат и попадения на Жоао Кансело в 32-ата минута и Жоао Феликс в 57-ата. Преди това " драконите " бяха повели посредством Пепе в 30-ата.

По-рано " Шахтьор " (Донецк) се наложи с 1:0 над " Антверп ". Така украинците и португалците са по 9 точки на втора и трета позиция, а в последния кръг след две седмици ще решат разногласието в директен конфликт в ст. " Драгао ".

В гр. G  " Манчестър Сити " реализира трагичен поврат от 0:2 до 3:2 вкъщи против " Република България Лайпциг ". Германците взеха неочакван задатък с голове на Лоис Опенда в 13-ата и 33-ата минута.

Шампионът на Европа осъществя три безответни попадения след почивката посредством Ерлинг Холанд, Фил Фоудън и Хулиан Алварес, които се разписаха сред 55-ата и 87-ата минута.

" Сити " и " Лайпциг " си бяха обезпечили класиране за идната фаза още преди този кръг, като " небесносините " печелят първото място в групата след пет следващи триумфа.

В другата среща " Йънг Бойс " победи с 2:0 пред лична аудитория " Цървена звезда " и ще играе в Лига Европа напролет.