Атлетик Билбао и Валенсия завършиха при резултат 1:1 в първи

...

Атлетик Билбао и Валенсия оставиха развръзката за реванша

Атлетик Билбао и Валенсия приключиха при резултат 1:1 в първи мач от полуфиналите на шампионата за Купата на Краля. Домакините поведоха посредством Раул Гарсия в 37-ата минута, до момента в който " прилепите " изравниха в 65-ата.

В даденото от съдията продължение на първата част пък реферът изгони резервата на Валенсия Максимилиано Гонсалес, който го нападна словестно от пейката на " прилепите ".

Атлетик поведе в мача още в 37-ата минута с гол на Раул Гарсия. Той се възползва от положително центриране от фаул и с глава прати топката в мрежата на Валенсия. В третата минута на даденото от съдията продължение Максимилиано Гомес от състава на гостите бе изпъден, откакто нападна словестно рефера.

В 65-ата минута Валенсия изравни. Уго Дуро се възползва от неприятно избита в наказателното поле топка и я прати в мрежата на противника за 1:1. До края на срещата двата отбора си размениха по още няколко положителни положения, само че до нов гол по този начин и не се стигна.
Реваншът сред двата отбора е на 2 март от 22:00 часа на стадион " Местая " във Валенсия.
Източник: lupa.bg