Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при 0:2 на Сан

...

НА ЖИВО: Атлетик Билбао - Реал Мадрид 0:2, Белингам с първи гол, Милитао се контузи

Атлетик Билбао и Реал Мадрид играят при 0:2 на „ Сан Мамес “ в най-вълнуващия дуел от първия кръг на новия сезон в испанската Ла Лига.

Двубоят стартира в 22:30 часа и може да го наблюдавате с Gong.bg.

В първите 15-20 минути темпото бе относително високо, само че липсваха по-сериозни рискове. Точно след 20 минути игра Родриго стреля от добра позиция, само че Унай Симон отрази.

28 минути трябваха на Реал да вкара. Комбинация отдясно сред Карвахал и Родриго приключи с удар по диагонала на бразилеца за 0:1.

⚽ 28' | 0-1 | ¡¡¡GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL de!!! |
— Real Madrid C.F. (@realmadrid)
Пет минути след гола Реал едвам не удвои преднината си. Алаба засече подаване от корнер на първа греда, само че гредата го спря от попадение. В идната офанзива на " белите " пристигна още едно състояние. Винисиус се освободи от персоналния си надзирател Де Маркос, напредна до наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, само че Симон го развенча с намесата си.

Точно осем минути след първия гол падна и втори подобен за Реал. Негов създател стана звездната лятна покупка Джуд Белингам. Англичанинът засече центриране от корнер на втора греда и макар че не съумя да удари топката по най-хубавия метод, направи 0:2.

Un elixir.
Началото на втората част беше помрачено от травма на Милитао, която докара до насилственото влизане на Антонио Рюдигер в игра. Междувременно, Ернесто Валверде направи цели три смени на почивката.

LIVE / Атлетик Билбао - Реал Мадрид 0:2

0:1 Родриго 28`

0:2 Белингам 36`

Атлетик Билбао: Симон, Де Маркос, Вивиан, Паредес, Лекуе, Галарета, Весга, Н. Уилямс, У. Гомес, Мунияин, И. Уилямс

Треньор: Ернесто Валверде

Реал Мадрид: Лунин, Карвахал, Милитао, Алаба, Гарсия, Валверде, Камавинга, Чуамени, Белингам, Родриго, Винисиус

Треньор: Карло Анчелоти