Аталанта постигна историческа победа с 3:0 като гост на Ливърпул

...

Аталанта унижи Ливърпул на “Анфийлд“, Десподов и ПАОК загубиха от Брюж

Аталанта реализира историческа победа с 3:0 като посетител на Ливърпул посред " Анфийлд " и взе сериозна преднина преди реванша идната седмица в Бергамо в първия мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Загубата е изравнено най-голямо проваляне за Ливърпул в историята в евротурнирите като хазаин. Ливърпул е губил с толкоз единствено от Реал Мадрид на два пъти - 0:3 и 2:5.
Прочетете още
Аталанта откри в 38-та минута, когато Запакоста пусна пас по тревата към Скамака, който от точката на дузпата стреля, а Келъхър не се намеси добре и мина сред ръцете му за 0:1.

В 61-та минута Аталанта вкара и втор гол, откакто Де Кетеларе центрира отлично за Скамака, който за повторно означи за 0:2.

В 83-та минута гостите вкараха и трети гол, Скамака откри Едерсон, който стреля, вратарят на Ливърпул избави, само че при добавката Пашалич не сгреши за 0:3.

Серията на Байер Леверкузен продължи и отборът продължава да няма загуба във всички шампионати, откакто победи вкъщи с 2:0 Уест Хям.

Хофман и Бонифейс се разписаха за домакините.

В другия мачове от четвъртфиналите в Лига Европа Рома шокира Милан в Милано с 1:0 с гол на Манчини.

Бенфика победи вкъщи с 2:1 Марсилия Рафа Силва и Ди Мария вкараха за домакините, а Обамеянг вкара за французите, оставяйки реванша в Марсилия отворен.

В Лигата на конференциите единственият българин останал в евротурнирите Кирил Десподов и неговия ПАОК изгубиха с 0:1 от белгийския Брюж първата среща от четвъртфиналите.

Още в 6-та минута Ветлесен откри, а някогашният състезател на Лудогорец Игор Тиаго изпусна дузпа в 78-та минута.

Десподов се появи в игра в 62-та минута на мястото на Янис Константелиас.

В конфликта на любимците Астън Вила се оправи с 2:1 над Лил.

В ранните конфликти през днешния ден в Лигата на конференциите всичко остана за реванша. Олимпиакос победи с 3:2 Фенербахче в Гърция. Виктория Пилзен приключи 0:0 против един от любимците Фиорентина в Чехия.