Астрономи наблюдаваха за пръв път умираща далечна , която е

...
Астрономи наблюдаваха за пръв път умираща далечна , която е
Коментари Харесай

За пръв път: Астрономи наблюдаваха умираща галактика

Астрономи следиха за пръв път умираща далечна, която е изгубила към половината от звездообразуващия си газ, съобщи Франс прес. Данните са били получени благодарение на телескопа Алма от Южната европейска обсерватория в Чили, написа.
Обикновено загубата на газ се приписва на черните дупки, само че в тази ситуация става дума за конфликт с друга вселена. ID2299 е толкоз отдалечена, че светлината й е пътувала 9 милиарда години, с цел да доближи до нас. Ние я следим в положение, когато Вселената е била единствено на 4,5 милиарда години.
 Руски учени откриха вероятни портали към отдалечени елементи на Вселената Руски учени откриха вероятни " портали " към отдалечени елементи на Вселената
Някои свръхмасивни черни дупки в центъра на галактиките могат да бъдат „ портали “ към далечни райони на Вселената. До този...
" Тази елиптична вселена претърпява един много рисков феномен, който в никакъв случай не е бил следен на такова огромно разстояние, посочи Еманюел Дади, астрофизичка от Центъра за нуклеарни проучвания от университета Париж-Сакле. Тя е съавтор на проучване,публикувано в " Нейчър астрономи ", взаимно с Анаграция Пулици от английския университет в Дърам.
" ID2299 " сега изхвърля повече от половината от газа си, горивото, захранващо образуването на звездите. Това става при феноменални размери, равни на 10 000 слънца за година. Процесът става по едно и също време с консумирането на същия газ, за оформянето на звезди, при висок темп, с маса към 550 пъти от тази на нашето Слънце. За съпоставяне нашата вселена, Млечният път, създава равностойността на три слънца годишно. При този темп отдалечената вселена би трябвало да стане стерилна единствено след няколко десетки милиона години, което е доста къс интервал за галактическите мащаби.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР