Astra се произвежда в завода в Рюселсхайм, Германия Моделът е ключов

...
Astra се произвежда в завода в Рюселсхайм, Германия
Моделът е ключов
Коментари Харесай

Opel Astra - новият модел се произвежда в завода в Рюселсхайм в Германия

Astra се създава в завода в Рюселсхайм, Германия
Моделът е основен за тактиката на Opel за електрификация през 2022 година
Astra вкарва нови технологии в компактния клас

Официално бе маркирано регулярното производството на новия модел Opel Astra в завода в Рюселсхайм в Германия. Главният изпълнителен шеф на Opel Уве Хохгешурц приветства премиера на провинция Хесен Фолкер Буфие, министъра на стопанската система на Хесен Тарек Ал-Вазир и кмета на Рюселсхайм Удо Бауш в завода в Рюселсхайм, с цел да станат очевидци на производството на новия Opel Astra. Към днешна дата към този момент са създадени към 500 автомобила. През идващите месеци новото потомство на Opel Astra ще бъде основен миг в офанзивата за електрификация на основаната в Рюселсхайм автомобилна марка. Astra се чака да дойде в дилърствата и при клиентите си в средата на годината. Моделът ще се предлага и като plug-in хибрид. През 2023 година напълно електрическата Astra-e ще приключи гамата.

„ Новата Astra е създадена с обич и отдаденост до най-малкия подробност. Това е първият автомобил, който показах, когато поех поста основен изпълнителен шеф на Opel и явно имам специфична връзка с този бестселър в компактния клас “, съобщи основният изпълнителен шеф на Opel Уве Хохгешурц по време на събитието. „ Разработен, планиран и създаден в централата ни в Рюселсхайм, този модел ще даде ново начало за марката. Нямам самообладание да видя новата Astra в шоу румите на дилърите на Opel и в ръцете на нашите клиенти. ”



„ Opel е вкъщи си тук, в Хесен. Много генерации са избрали да имат и карат Opel, само че и са част от фамилията на марката, като вземат участие в производството и развиването на марката. Централата в Рюселсхайм е значим шеф в целия район. Затова е изключително радостно за нас, че новата Astra слиза от поточната линия тук, в Рюселсхайм. С това компанията ускорява уговорката си към хората и района. От своя страна Хесен също подсигурява, че автомобилният производител разполага с положителни условия за произвеждане, разработка и проучвания. В момента автомобилната промишленост е в развой на структурна промяна. Държавното държавно управление на Хесен ще продължи да поддържа Opel в оправянето с това предизвикателство. С началото на производството и прекосяването към електрическа подвижност, планувано през 2028 година, компанията ясно показва своето виждане и взор в бъдещето “, споделиха министър председателят на Хесен Фолкер Буфие и министърът на стопанската система Тарек Ал-Вазир.

„ Повишената конкурентоспособност на завода в Рюселсхайм подсигурява, че този значим и трогателен модел може да бъде създаван тук “, сподели Ралф Вангеман, ръководещ шеф на отдел Човешки запаси. „ Това произвеждане ще разреши организирането на работа на две смени, а уменията, отдадеността и трудолюбието на чиновниците ще играят съществена роля за бъдещия триумф на нашата нова Astra. ”

„ Екипът се оправи чудесно с многочислените провокации и ограничавания, свързани с пандемията. Ние сме извънредно горди, че сме новият дом на Astra – най-съвременен бестселър автомобил в компактния клас, който предлага извънредно качество, ” сподели мениджърът на завода Михаел Левалд.

Новата Opel Astra е дизайнерски шедьовър на марката. Моделът е извънредно динамичен, с изчистени, равни повърхности, детоксикирани от непотребни детайли и носещ новото лице на марката – Opel Vizor. Astra прави ясно изказване по отношение на технологиите и асистиращите системи, които внася в компактния клас. Иновации, с които клиентите са осведомени единствено при коли от по-високите сегменти. Един акцент от обширното портфолио е най-новата версия на адаптивното осветяване Intelli-Lux LED® Pixel без отражения. Системата идва непосредствено от флагманите на Opel Insignia и Grandland и с нейните 168 LED детайла е водач в компактния и междинния клас.

Скок във времето е и интериора на новото потомство Astra. С изцяло цифровия кок пит Pure Panel аналоговите принадлежности остават в историята. На тяхно място, новият интерфейс човек-машина (HMI) със свежа, съвременна графика предлага на клиентите изчистено, по-интуитивно преживяване. Управлението става чрез извънредно необятен сензорен екран. Освен това значими настройки като климатичния надзор към момента могат да се избират непосредствено единствено посредством няколко превключвателя. Никога до момента Opel не е бил толкоз подсъзнателен и елементарен за ръководство като новата Astra.

Изключителният комфорт на седене в новия модел от компактния клас също е стандарт за колите на Opel. Предните седалки, създадени от екипа, са сертифицирани от AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) отговарящи на високи ергономични стандарти, правещи наслаждение шофирането на дълги дистанции. Водачът на Astra е подпомаган от най-съвременни асистиращи системи, като head-up екран и до 360-градусов аспект, наименуван Intelli-Vision.

*Източник: www.opel.bg
Източник: auto-press.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР