Търсите си кола с V12 и ръчна скоростна кутия? Ето предложение
Aston Martin Valour е показан с V12 и ръчна скоростна кутия. Явно V12 Vantage въпреки всичко НЕ е последната дума при 12-цилиндровите Aston.
5,2-литровият V12 с две турбини генерира 705 к.с. и 752 Нм въртящ момент Шестстепенна ръчна скоростна кутия по поръчка Ретро каросерия от напълно въглеродни влакна Ограничен до 110 бройки в международен мащаб в чест на 110-годишнината на марката Доставките ще бъдат осъществени през последното тримесечие на 2023 годинаОще през вчерашния ден шпионските фотографи на CarBuzz изпратиха фотоси на първообраз на V12 Vantage с ръчна скоростна кутия, а няколко часа по-късно Aston Martin тийзна това, което в този момент разкри, че е последното честване на V12: Aston Martin Valour. Не, съществено. Това в действителност е лебедовата ария за V12 и предлага 705 к.с. и 752 Нм към задните колела посредством шестстепенна механична трансмисия.
Той съществува като празник на 110-ата година от съществуването на Aston Martin и като подобен се отличава с ретро каросерия с съвременна структура, с цел да покаже къде е бил и къде отива Aston. Освен това той е мощно стеснен, като в международен мащаб ще бъдат създадени единствено 110 бройки.
Ако стилистиката ви наподобява позната, очите ви не си играят с вас. Каросерията, напълно направена от въглеродни нишки, е изваяна по този начин, че да пресъздаде V8 Vantage от 70-те и 80-те години на предишния век, в това число спортния автомобил „ Muncher “ от 1980 година за Льо Ман.
Има и повече от лъх на неповторимия Aston Martin Victor. Само се надяваме, че (очевидно уникалните) фарове този път не са продукти от eBay. Светодиодните задни светлини сигурно не са – те са въодушевени от тези на хиперавтомобила Valkyrie.
Масивен акцент от заготовъчен алуминий се простира и по цялата ширина на задната част, а в дифузора е ситуирана нетрадиционна конфигурация на накрайника на изпускателната система с три изхода. Системата е направена от неръждаема стомана, а дебелината на стените ѝ е по-малко от милиметър, което икономисва към 6,9 кг и дава обещание впечатляващ саундтрак.
Подковообразната хлътналост на капака на мотора напълно ясно препраща към тези, които се появяват при Victor, V12 Vantage и DBS 770 Ultimate.
DBS 770 Ultimate е въодушевил и 21-инчовите ковани алуминиеви джанти Honeycomb, които са обути в новите гуми Michelin Pilot Sport S 5, дебютирали при DB12.
Зад тях се намират комплект карбоново-керамични спирачки. Отпред те са с размери 410×38 мм и са захванати от шестбутални спирачни апарати, до момента в който задните получават четирибутални спирачни апарати и дискове с размери 360×32 мм. Стандартно се предлага и машинален диференциал с лимитирано превъртане.
Окачването е изцяло модифицирано, като разполага с адаптивни амортисьори, пружини и антирол питейни заведения, създадени съответно за специфичното издание. Дори центровката на колелата е направена по поръчка за този автомобил.
Още усъвършенствания в ръководството идват с помощта на нови предни и задни срезни панели, скоба на подпорите на задната кула на окачването и подсилване на бензиновия контейнер, което усъвършенства както торсионната, по този начин и страничната здравина.
Кормилната уредба също е нова, което ни подсказва, че би трябвало да е по-комуникативна от тази в остарелия Vantage, който е създаден преди изпълнителният ръководител Лорънс Строл да наеме специалисти от Ferrari, с цел да накарат Aston още веднъж да се кара както би трябвало.
Каросерията не е просто красива – тя е аеродинамично усъвършенствана, тъй че предният сплитер и вентилационните отвори на предните калници да работят със задните мрежести панели (които разполагат с генериращи вихри екзопластини), задницата на Камм и задния дифузьор, с цел да усъвършенстват салдото.
Цялото това предимство може да бъде показано в открит въглерод 2×2 twill с алено, синьо или зелено оцветяване с помощта на Q by Aston Martin, който предлага и бои по поръчка и ръчно нанесени графики и акценти. Иначе каросерията разполага с 21 благоприятни условия за цвят.
Вътре вълнен туид, въодушевен от DBR1, спечелил Льо Ман през 1959 година, прибавя контрастност към карбоновите обвивки на двете седалки, като последният материал се намира и в картите на вратите, вентилационните отвори на таблото, централната подпора и тунела на трансмисията.
Отново има необятни благоприятни условия за тези, които обичат да персонализират до n-та степен. Примерите включват акценти от въглеродни нишки Mokume и опцията за тъкани Johnsons of Elgin tweed и кашмир за седалките и таблото.
Дори копчето на скоростния лост с открит механизъм за превключване на предавките може да бъде направено от обработен алуминий, исполин, въглерод или орех.
Производството на лимитирания специфичен модел е планувано да стартира някъде през това тримесечие, а доставките ще стартират през последното тримесечие на 2023 година Не е известно какъв брой ще платят клиентите, само че като се има поради какъв брой малко спортни коли с мотор V12 съществуват през днешния ден, се съмняваме, че основаната в Гейдън марка ще се бори да откри купувачи.
V12 с ”ръчка ” продължава да живее – просто би трябвало да сте още по-богати от всеки път, с цел да го изпитате.