Асоциацията на автомобилните производители в Европа (ACEA) публикува нови данни

...
Асоциацията на автомобилните производители в Европа (ACEA) публикува нови данни
Коментари Харесай

Само една на всеки 8 зарядни станции в ЕС е бърза

Асоциацията на автомобилните производители в Европа (ACEA) разгласява нови данни за зарядната инфраструктура в Европейския съюз.

Според изследването на ACEA, в Европейски Съюз има малко над 630 000 обществени зарядни станции, само че седем на всеки осем от тях оферират опция за зареждане с потенциал от до 22 kW. Според категоризацията на асоциацията, всички останали са " бързи " и те образуват към 13.5% от общите налични.

" Ако желаеме да убедим европейците да преминат към електрически коли, зареждането би трябвало да е толкоз елементарно, колкото е зареждането с гориво през днешния ден “, разяснява Сигрид де Врис, общоприет шеф на ACEA.

„ Хората се нуждаят от елементарен достъп до зарядни станции в ежедневната си среда и тези точки за зареждане би трябвало да бъдат бързи и лесни за потребление, без да се постанова да чакат на дълги опашки ", споделят още от асоциацията и показват, че неналичието на устойчива зарядна инфраструктура е добре прочут фактор, който обезкуражава купувачите на коли да изберат електрически модели.
Източник: auto-press.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР