Артеми Панарин записа трети хеттрик за сезона, повеждайки гостуващия Ню

...

Ню Йорк Рейнджърс разби Бостън Бруинс с 5:2 в НХЛ

Артеми Панарин записа трети хеттрик за сезона, повеждайки гостуващия Ню Йорк Рейнджърс към победа с 5:2 над Бостън Бруинс. Панарин вкара първите два гола за Рейнджърс и оформи крайния резултат с удар на празна врата, ставайки четвъртият играч на клуба през последните 10 години, записал сезон с 40 гола.

Джонатан Куик направи 24 спасявания за триумфа.

Филип Форсберг вкара два гола и направи една асистенция и аварийният вратар Кевин Ланкинен записа „ суха мрежа “, извеждайки Нешвил до победа с 3:0 при визитата на Флорида.

Сет Джарвис вкара 1:28 след старта на продължението и Каролина стигна до триумф с 3:2 над Филаделфия. Джарвис вкара 26-ия си гол за сезона, а Джордан Мартинук и Джейлън Чатфийлд се разписаха в постоянното време за Каролина, до момента в който Фредерик Андерсен направи 30 спасявания.

Защитникът Никита Задоров се разписа на два пъти и домакинът Ванкувър Канъкс победи Монреал с 4:1. За Канъкс също означиха Конър Гарланд и Нилс Аман и две асистенции даде Иля Михеев.

Кийгън Колесар се разписа при оставащи 1:20 минути до края на мача, а Лас Вегас Голдън Найтс победи Сиатъл с 3:1. Чандлър Стивънсън подпечата успеха с празна врата с 10,5 секунди преди финалната сирена, а Джак Айхел също бе прецизен за Голдън Найтс. Логан Томпсън приключи с 21 спасявания, а Брейдън Макнаб добави две асистенции.

Едмънтън Оилърс означи пет пъти в трети интервал, с цел да победи гостуващия Бъфало с 8:3.

Конър Макдейвид направи четири асистенции, Матиас Екхолм и Зак Хаймън приключиха с по два гола, Леон Драйзайтл означи един път, а Стюарт Скинър направи 26 спасявания за триумфа.

Лидерът по точки в НХЛ Никита Кучеров означи четири асистенции и Тампа Бей победи домакина Сан Хосе с 4:1, като по този метод записа пети следващ триумф. Кучеров удължи серията си от асистенции до 12 срещи, счупвайки личния си връх.