Арсенал записа втора победа от два мача във Висшата лига.

...

Габриел Жезус блести за безпогрешен Арсенал

Арсенал записа втора победа от два мача във Висшата лига. " Артилеристите " се постановиха с 4:2 Лестър на " Емирейтс " в зрелищен мач.

Новото попълнение на домакините Габриел Жезус вкара два гола и асистира за другите два, а по още веднъж се разписаха Гранит Джака и Габриел Мартинели. Уилиям Салиба си означи автогол, а Джеймс Мадисън осъществя второто попадение за " лисиците ".

Резултатът бе открив в 23-ата минута, когато Джака откри Жезус, който без проблем осъществя за 1:0. В 35-ата минута Мартинели центрира от ъглов удар, а Варди не съумя да почисти добре и я прати зад себе си, където Жезус засече с глава и удвои.
 Монца взима съперник на Антов от Арсенал за центъра на отбраната

Пабло Мари не съумя да се потвърди с екипа на " топчиите "

В 53-ата минута Еванс даде дълъг пас за Джеймс Джъстин, който продължи към Варди. Салиба искаше да върне към Рамсдейл с глава, само че не откри съотборника си на вратата и прати топката в мрежата.

Секунди по-късно Жезус върна към Джака, който от близко вкара за 3:1.

Лестър отговори незабавно с гол на Джеймс Мадисън. В 76-ата минута Мартинели получи подаване от Жезус и с шут с левия крайник оформи крайния резултат.

С успеха Арсенал събра цялостен актив от 6 точки. Лестър пък е с една точка.