Арсенал записа първи успех във Висшата лига през новия сезон

...

Арсенал записа първи успех през новия сезон под ръководството на Емери!

Арсенал записа първи триумф във Висшата лига през новия сезон под управлението на Унай Емери, осъществявайки цялостен поврат над гостуващия Уест Хем с 3:1. Срещата бе изпълнена с доста зрелищни осъществявания, като двата тима ни предоставиха неспирни офанзиви в целия ход на срещата.

Марко Арнаутович даде задатък на гостите в 25-ата минута, само че в 30-ата Начо Монреал възвърне равенството на „ Емирейтс”. Централният бранител Иса Диоп си означи автогол в 70-тата минута, с цел да даде първото преимущество на Арсенал във Висшата лига при Унай Емери, а Даниел Уелбек оформи крайното 3:1 във втората минута на добавеното време. „ Артилеристите” записаха първи точки, както и първа победа в новия сезон, и към този момент са 11-и в класирането. Уест Хем пък добави трето проваляне в актива си и е финален с нула пред своя актив.

Мениджърът на Арсенал Унай Емери не изневери на постройката си и стартира с 4-2-3-1. Пиер-Емерик Обамеянг бе на върха на офанзивата, а зад него действаха Хенрих Мхитарян, Аарън Рамзи и Алекс Иуоби. Присъствието на Рамзи на терена пък значеше, че Месут Йозил е отвън състава на испанския ментор.

Маурисио Пелегрини също започва с 4-2-3-1, като Марко Арнаутович поведе нападението на „ чуковете”. Лукаш Фабиански пазеше вратата на Уест Хем, а Роберт Снодграс, Филипе Андерсон и Михаил Антонио бяха „ на гърба” на австрийския нападател. Четири бяха измененията за чилийския ментор, спрямо предходния мач на тима.

Арсенал сътвори съвършена офанзива отдясно в 11-ата минута, откакто Рамзи видя Хектор Бейерин отдясно, който центрира прострелно. Топката някак бе изчистена и пристигна в Мхитарян. Арменският халф на Арсенал стреля мощно, а Фабиански отби и Рамзи довкара с глава. Позицията на уелсеца бе в нарушаване с правилника и голът бе анулиран. Малко по-късно Аранутович можеше да открие резултата на „ Емиратс”, откакто бе забелязан зад отбраната на „ топчиите”, само че ударът му спря във външната страна на мрежата.

В 25-ата минута Арнаутович обаче бе непогрешим. Футболистите на Пелегрини направиха красива композиция отляво, а Фелипе Андерсон комбинира на два пъти с австрийския нападател, който стреля добре с десния, с цел да преодолее Чех – 0:1.

Четири минути по-късно Арсенал ликува, откакто Начо Монреал изравни резултата. Бейерин центрира отдясно, а Фабиански не се намеси добре и я боксира в Монреал, който от близко не можеше да пропусне – 1:1.

В 32-ата минута Андерсон видя Михаил Антонио зад защитата на „ артилеристите”, само че крилото на Уест Хем стреля едва. Секунди по-късно защитата на Арсенал трябваше да се намесва неколкократно, откакто Антонио и Андерсон имаха шансове да поведат още веднъж „ чуковете” напред, само че не съумяха.

В 37-ата минута Рамзи затрудни Фабиански след едно центриране, което рикошира в защитник на Уест Хем, само че полският вратар реагира добре.

Шкодран Мустафи бе доста покрай втори гол за Арсенал със старта на втората част, само че ударът му с глава бе отклонен от Лукаш Фабиански.

В 54-ата минута Фелипе Андерсон нахлу мощно отляво и видя на дузпата Арнаутович, който стреля от упор, само че в обсега на Чех. Секунди по-късно влезлият като запаса Александър Лаказет опитва рефлекса на Фабиански, само че вратарят внимаваше и улови.

В 68-ата някогашното крило на Лацио Андерсон стреля по диагонала след корнер за Уест Хем, а Петър Чех нямаше добра видимост пред купа от играчи. Чешкият вратар обаче сподели добра демонстрация и парира опита на Андерсон.

120 секунди по-късно Арсенал поведе за пръв път в резултата при новата си епоха под управлението на Унай Емери. „ Топчиите” изтормозиха Уест Хем с постепенна офанзива, а Иса Диоп почисти извънредно и Рамзи видя Лаказет наоколо до вратата. Френският нападател се обърна и центрира, а топката рикошира в бедрото точно на Диоп, след което топката влетя зад тила на Фабиански – 2:1 за Арсенал.

Две минути по-късно Арсенал можеше да довърши Уест Хем, само че ударът на Обамеянг бе спрян от Иса Диоп. В 83-ата минута Аарън Рамзи стреля от отдалеченост и бе в сложна позиция, само че изстрелът на халфа на Арсенал бе добър и накара Фабиански да прави солидна интервенция, с цел да предотврати трети гол във вратата си.

Фелипе Андерсон още веднъж можеше да изравни резултата в 90-тата минута, само че шансът му изневери, а секунди по-късно Уелбек оформи крайният резултат, откакто бе забелязан добре от Бейерин.

Идния кръг Арсенал гостува на новака Кардиф, до момента в който Уест Хем ще одобри различен нов представител във Висшата лига – Уулвърхемптън.
Източник: bnews.bg