Арсенал загуби от Евертън в битката между двата тима от

...

Евертън пречупи Арсенал в края и продължава борбата за оптимално класиране

Арсенал загуби от Евертън в борбата сред двата отбора от програмата на 33-ия кръг в британското футболно състезание.

За жал на своите почитатели пред телевизионните екрани, лондончани и техните противници не предложиха предстоящото вихрено дерби на " Емиратс ".

Все отново гостите се добраха до скъпия триумф с автогол на Бернд Лено в 76-ата минута.
 Снимка 528428
Източник:

Двубоят мина през периодично повтаряне на превъзходство за всеки от съставите, като Арсенал стартира добре, само че втората част от първото полувреме бе по-скоро в интерес на противника.

Обратното се случи през втората част, в която Евертън стартира на по-високи обороти, само че последователно преотстъпи самодейността на домакините.

В 39-ата минута ливърпулци пропуснаха отлична опция да стигнат до разкриване на резултата.

Бе отсъден свободен удар наоколо до пеналта на " артилеристите ", като с осъществяването се зае Гилфи Сигурдсон. Неговият превъзходен изстрел обаче срещна напречната греда.
 Снимка 528426
Източник:

След паузата пък се стигна до едно от противоречивите положения в срещата.

При него реферът Мос в началото уточни бялата точка за фаул в наказателното поле на Евертън, само че след разглеждане на обстановката чрез системата ВАР, решението му беше анулирано.
 Снимка 528429
Източник:

Причината - не неналичието на нарушаване в пеналта, а засада на футболист на Арсенал в развой на пускане на офанзивата за домакините.

Така или другояче дузпа нямаше, колкото и това да не се понрави на състезателите на лондонския клуб.

За да бъде разочарованието им цялостно, 14 минути преди приключването на постоянното време вратарят на Арсенал Бернд Лено си означи злополучен автогол.
 Снимка 528427
Източник:

Ричарлисон реализира нескончаем пробив по десния фланг и центрира остро, Лено опита да избие, само че топката се удари в краката му, промени траекторията си и влезе в мрежата за 0:1.

Промяна в резултата нямаше и по този начин Евертън най-накрая постави завършек на серията си от равенства в шампионата.

Със извоюваните три точки " карамелите " остават на 8-ата позиция, само че към този момент са единствено на точка от седмия. Арсенал е 9-и, само че може да бъде преместен още преди края на настоящия кръг.
 Артета: Шефовете ни се извиниха поради проблема със Суперлигата