Арсенал отнесе последния във Висшата лига Шефилд Юнайтед с 6:0.

...

Арсенал разцепи Шефилд Юнайтед с 6:0

Арсенал отнесе последния във Висшата лига Шефилд Юнайтед с 6:0. Резултатът още на почивката беше 0:5, а можеше и да е доста повече. Артилеристите имаха 16 удара, 7 от които точни и 80% притежаване на топката.

Тимът на Микел Артета стана и. Единственият различен е Бърнли през септември 1961 година Тогава Бърнли прави 6:2 над Бирмингам Сити, 6:2 над Лестър и 5:3 над Фулъм.

Мартин Йодегор постави началото на головата серия още в петата минута. Боугъл си вкара автогол в 13-ата за 0:2, Мартинели две по-късно повиши на 0:3. После той асистира на Хаверц в 25-ата минута за 0:4. Райс в 39-ата повиши на 0:5.

След почивката домакините от Шефилд Юнайтед играха по-добре, а артилеристити понижиха темпото. Все отново те вкараха още един гол – посредством Уайт в 58-ата минута за крайното 0:6.

С триумфа Арсенал събра 61 точки. има 62, водач с 63 е. Сити и Ливърпул играят в неделя на „ Анфийлд “. Астън Вила е четвърти с 55 точки.
Източник: flashnews.bg