Арсенал Лийдс в мач от 11-ия кръг на Висшата лига.

...

Арсенал измъкна минимален успех над Лийдс с гол на Букайо Сака

Арсенал Лийдс в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. Букайо Сака означи победното попадение. Партик Бамфорд пропусна дузпа, откакто негов гол бе анулиран.

Във 2-рата минута на дуела съдията Крис Кавана прекъсна срещата заради механически проблеми на стадион " Елън Роуд ". След половинчасово закъснение играта бе възобновена.

Офанзивната игра на " топчиите " се отплати в 35-ата минута. Букайо Сака бе изведен в наказателното поле от Мартин Йодегор и от дребен ъгъл направи резултата 1:0.

На почивката в игра се появи Патрик Бамфоррд, който изпрати топката в противниковата врата след едвам 30 секунди игра. Попадението му бе анулирано заради нарушаване против Габриел Магаляеш.

Късметът не беше на страната на нападателя в хода на срещата. 29-годишният англичанин пропусна и дузпа, откакто стреля в навън от 11-метровия углавен удар.

В добавеното време на конфликта Габриел Магаляеш получи пряк червен картон за удар без топка против Патрик Бамфорд. След намесата на ВАР Крис Кавана анулира своето решение и бразилецът остана на терена.

Арсенал заема лидерската позиция в класирането с актив от 27 точки. Лийдс се намира на 15-ото място в подреждането с 9 пункта.