Арсенал и Брайтън играят при резултат 0:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Арсенал - Брайтън 0:0, топчиите затягат обръча

Арсенал и Брайтън играят при резултат 0:0 в мач от 17-ия кръг във Висшата лига. Срещата ще се излъчи директно по DIEMA SPORT 2 , а на Gong.bg също ще отразим забавните моменти.

Мачът стартира с много сериозен домашен напън на Арсенал. Брайтън одобри играта в своята половина и можеше да след удар на Мартинели, само че всичко отмина без последици.

В 6-та минута Букайо Сака проби до аутлинията и подаде изострен пас. В наказателното поле Габриел Жезус се размина с топката, а Жан Пол ван Хеки я почисти.

Малко по-късно още веднъж Сака сътвори напрежение в отбраната на гостите. Крилото влезе в двойно подаване с Йодагор. Последва финт на букайо, с който намести топката на левия си крайник и шутира. Вербруген обаче внимаваше и се намеси.

След четвърт час игра и Мартин Йодегор също опита фалцов удар от границата на наказателното поле. Норвежецът обаче стреля настрана.

LIVE Арсенал - Брайтън 0:0

Стартови сформира:

Арсенал: 22. Давид Рая, 4. Бенджамин Уайт, 2. Уилиям Салиба, 6. Габриел Магеляеш, 35. Олександър Зинченко, 8. Мартин Йодегор, 41. Деклан Райс, 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус, 11. Габриел Мартинели

Наставник: Микел Артета