Армейците“ биха за втори пореден път швейцарския гранд Базел. Отборът

...

ЦСКА се справи с Базел на Васил Левски

„ Армейците “ биха за втори следващ път швейцарския гранд Базел.

Отборът на ЦСКА реализира доста значима победа над швейцарския Базел в първи плейофен конфликт от Лига на конференциите. „ Червените ” се постановиха с 1:0 на стадион „ Васил Левски ” и взеха минимална преднина преди реванша в Швейцария след седмица. Единственият гол в мача падна през второто полувреме и бе дело на бранителя Серхио Лопес, който си означи автогол.

Базел пропусна най-чистото си състояние в мача в продължението на първото полувреме, когато в воин за домакините се трансформира Густаво Бусато, който се оправи по ослепителен метод, останал очи в очи с нападател на гостите.

В края на мача футболистите на ЦСКА имаха съществени искания за дузпа, откакто Адам Шалай игра с ръка в наказателното си поле, само че основният рефер не уточни бялата точка.
Източник: dnesplus.bg